czwartek, 28 czerwca 2012

NIM NASTANIE KONEC... ( bitwa o Kalak Patra )

Witajcie
Tym razem w osobnym poście opisze szczegółowe zasady na niedzielę:

będzie to bitwa 3 vs 3 ( Imperium kontra chaos i orkowie )
rozpiski apokaliptyczne na 2000pkt. Wiem trochę mało jak na APO ale pamiętajcie że gracie drużynowo, to wyjdzie 6000pkt na stronę, a to JUŻ DUŻO (  dopuszczone IA/SH/Gargantuany/Latacze/Spearhead/itp. no wszyściutko ) pamiętajcie że to APOKALIPSA świata Stygies VIII ( FOC nie istnieje poza wymogiem 1HQ i 2x Troops i do tego możesz wziąć sojusze z dowolnych dexów-oczywiście z sensem nie pozwolę na DE walczących ramię w ramię z SM i oddziałem Genokradów :P )
jedyny wymóg - dalej żadnych jednostek Unique/imiennych no i Generał musi się znaleźć w armii.
Fajnie jakbyście mnie poinformowali co macie zamiar wystawić jesli chodzi o SH/Gargantuły/Latacze( nie chodzi o przygotowanie się bo WIEM mniej więcej co i tak będzie, ale bardziej czy będzie to prox czy autentyczny model reprezentujący daną jednostkę )

wystawienie:
gramy na 6` na 8` ( to znaczy dwa stoły połączone długimi krawędziami  obok siebie, jak nie uda się ich tak ustawić zagramy po prostu na 2 stołach - 3 będzie na pizze i trupy XD )

wyznaczamy linię po przekątnej, ma grubość 12" to jest ziemia niczyja. nie można się tam wystawić. Jedna ekipa wystawia się po 1 stronie, druga po 2giej. ot proste.

Cele:
każda ze stron wystawia 3 znaczniki. 1 swojej strefie, 1 w strefie przeciwnika i 1 w strefie niczyjej. oczywiście nie moga być 12 cali od siebie ani 12 cali od krawędzi.
aha, scoruje wszystko, nie tylko troops. Ale nie swarmy, HQ ( poza generałami, oni mogą scorować ) pojazdy. jednostki uciekające i jednostki które mają w zapisie że nie scorują.
+ prawdopodobnie tajemne cele dodatkowe ( które będą znali tylko generałowie armii i nikt poza nimi nie będzie znał ich celów dodatkowych ) jeśli Radziu się zgodzi wymyśli wam i poinformuje was o celach dodatkowych. Ma moje błogosławieństwo ;)
oczywiście całkowita anihillacja przeciwnika daje zwycięstwo ;)

zasady dodatkowe:
Death worlds ( z WD )
Strategic Assets: Każdy z graczy może wybrać 1 SA z podręcznika Apocalypse:Reloaded. Oczywiście robi to w ze zgodnością z armią którą gra. Imperialni mogą też korzystać z SA Imperium, poza tymi ze swojej armii.
Jeśli nie macie tego podręcznika, przyniosę "kopię zapasową" przed grą to wybierzecie. EWENTUALNIE odezwijcie się do mnie to wam podam jakie Strategiczne Atuty możecie wziąć.

czas:
Gramy 5 tur (o ile zdazymy :/)
start o 10 w niedzielę  ( no 10:15 :P bo na pewno się spóźnię )

aha, gramy jeszcze na V edycję jakby ktoś się rozpędził :P

punktacja na dziś:
Ja/Grobocop88 (Chaos Daemons of Nurgle) .................11 punktów
Łuku ( Chaos Space Marines - World Eaters ) ...............8 punktów
Filip ( Grey Knights ) .....................................................8 punktów
Koni ( Gwardia Imperialna - 128th Turan)......................6 punkty 
Skuzman (Space Wolves - Harald Great Company ) ......5 punkt 
Krisu (Orks - Evil Sunz Dread Mob ) .............................4 punkty
Krisu, Łuku i Filip dorzucą sobie d3 punkty za nieobecnośćps. jak macie jakieś uwagi/propozycję/pytania itp to piszcie śmiało :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza