niedziela, 9 lipca 2017

Ankieta - KONKURS

Cześć
sorry że długo nie pisałem, ale mam sporo pracy na głowie (wiem, nietypowe jak na kogoś takiego jak ja wszak GROBO JEST NIEROBO) i dopiero pod koniec lipca będą miał więcej czasu i głowy na pisanie (więcej głowy, dziwnie to zabrzmiało).
Co nie znaczy że nic nie robię w temacie ludzikowym, jasne powolutku i pomalutku, ale coś tam się dzieję.
Dlatego żeby bardziej rozruszać siebie i was postanowiłem zorganizować małą ankietę, głosowanie w formie chyba konkursu.
A pytanie będzie brzmiało:
Jakim teraz projektem figurkowym powinienem się zająć, żeby zdążyć go szybko ogarnąć i przejść dalej. Oczywiście nie mogą paść tak szerokie pojęcia jak 40k (bo 40k ist krieg tak samo jak Black Metal i nie da się go zakończyć, chyba że zakończysz swoje życie ale nie polecam, bo nie można wtedy kupować więcej figurków i bardzo się potem śmierdzi) czy projekty tak bardzo nie ruszone i tak ogromne że nie skończę ich pewnie przez lata ( np. Wampirzy Hrabiowie w stanie surowym do 9tki ) Ani rzeczy którymi i tak i tak na bieżąco jakoś się zajmuje.
Więc z wybranych projektów figurkowych wybrałem trzy (słownie "czy" / piktogramem bliskowschodnim "3")

1. ZWIERZOLUDZIE (mordheim / warheim )


Czyli coś na co nie wiedzieć czemu napalałem się już od dawna (nawet army booka za dyszke kupiłem dla fluffu :D ), nawet jak jeszcze WFB żył (choć co to było za życie) może to ta pierwotna animalistyczna dzikość we mnie (rawr!:P) albo nienawiść do ludzi (co jest zrozumiałe dla każdego kto musi z nimi obcować) a może to fajne modele (poza cyckotaurami) i hipsterskość armii (raz w życiu widziałem kogoś kto nimi grał, RAZ!)
i ciekawy lekko metalowy klimat i to że mieszkam w Smoczym Lesie (co przy codziennych wędrówkach w tą prastarą złowrogą puszczę aż kapie klimatem zwierzoludzi) ot po prostu lubię kozy, no ale nie tak po arabsku, tak po metalowemu, niczym na pierwszej płytce BATHOREGO patrzy na nas wesoły koziołek :>
Ma to być docelowo banda do Mordheim / Warheim. Na wielką armię do 9tki nie mam siły.
Na stanie jest :
BEASTLORD (złożony, trzeba mu tylko GSem zalepić nadgarstki)
SHAMAN ( w blisterku, jeszcze nie otwarty)
2 Bestigory i chyba 4 ungory ( w bitsach )
i z 5ciu gorów ( też w bitsach, jeden z toporem i sztyletem złożony i spodkładowany na próbę)
ma być klimat starego świata motzno: futro pozlepiane krwią i łajnem, smród rozkładającego się mięsa i piżmowy zapach, błoto na kopytach i strzaskane ludzie czaszki, ruiny opuszczonego miasta, kamienie, spróchniałe deski, i takie przygnębiające niebo przynoszące pierwsze opady śniegu.
Sorry, rozpisałem się, ale ogólnie na taki klimat mam kościeja natychmiast.

2. ZAKON MINOTAURÓW
Moja kolejna wielka miłość z której przyjaciele usiłują mnie bezskutecznie wyleczyć (skutecznie zrobiło to GW wprowadzeniem 8mej edycji, ale za bardzo kocham te kolorki i helleńskie klimaty żeby odpuścić tak całkiem) Minotaury czyli zakon Astartes z 21 przeklętej fundacji będący psami łańcuchowymi Lordów Terry (jak niegdzyś Wilki z Fenris) strasznie brutalne skurwesyny którzy anihilują całe zakony tylko dlatego że Lordowie Terry stwierdzili że ci spóźnili się z dosłaniem corocznej próbki genoziarna o 2 dni. Z kolei same minotaury prawdopodobnie pochodzą od pożeraczy światów, ale nikt nie ma jaj zapytać. Więc super fluff tajemniczych gości od brudnej roboty których nikt nie lubi i którzy nie lubią nikogo w świetnym malowaniu (bo zarówno Rynkowski jak i Khorne lubią brąz) i fajnej antycznej otoczce (mogę się wykazać z greki:P)
na stanie:
termosy (jeden pomalowany)
2 drop pody (1 pomalowany na gotowo, drugiemu brakuje krawędzingu)
5 termosów (jeden zrobiony)
1 sierżant gotowy (ale planuje mu dać oddział)
może pojawią się tam primarisi ? chcieli byście ?(ja średnio, ale jest to okazja żeby poszerzyć horyzonty, sprawdzić jak wyglądają na żywo itp, no i czego się nie robi dla fanów:P) a jak nie to po prostu pełen taktyk, szef Asterion Moloc i nie odpuszczę Hecaton Dreadnoughta.
no i kolejna ciekawostka, termosy są prezentem od MINIWARGAMING.COM więc fajnie było by wreszcie je ogarną i pokazać że nie jestem szują i ciesze się z prezentu : >

3. ADEPTUS MECHANICUS
 Projekt w który się władowałem podczas premiery z przyrodzeniem nabrzmiałym jak brzuchy afrykańskich dzieciaczków, ale zostałem tym trochę przytłoczony, malowanie, sklejanie, ogarnianie itp. Zwłaszcza że równocześnie ciągnąłem z 8 innych projektów.
Teraz kiedy 40k u mnie zwolniło, a moim space marines wypłacam postojowe to mam czas i siłę żeby ogarnąć Kult z Marsa. Co tu o nich pisać, jaka jest Maszyna każdy widzi :) jedne z ładniejszych linii modelarskich GW w historii jak dla mnie, no i jedna z ważniejszych stron konfliktu w całym zamieszaniu która dopiero niedawno doczekała się armii :)
na stanie:
Tech priest dominus - zaczęte malowanie - ale bardzo wczesne
10 skitari vanguard - skejeni ale korpusiki osobno ->żeby łatwiej malować, jeden ma bazowe kolory
10 skitari rangers - w ramkach
1 onager dunecrawler - w ramkach
3 x kataphron battle servitors - sklejeni i zmagnesowani

No przyznam że to największy z tych projektów, ale z drugiej strony też nie jakiś ogromny jak na skalę 40k. W planach mam to złożyć, pomalować i choć RAZ tym zagrać, niech już będzie na tą przeklęta 8mkę ale po prostu zagrać ad mechem, żeby siupy nie było.I teraz tak, wybierzcie swojego faworyta, to znaczy za co mam się zabrać.
Piszcze tutaj w komentarzach, albo w w privach  na forach na których bywam (gloria victis, border princes) albo w jakichś wiadomościach do mnie, każdy ma jeden głos. wybiorę projekt z największą ilością głosów i spośród tych którzy na niego głosowali coś wylosuję, jeszcze nie wiem co, jeszcze nie wiem czy to będzie materialne czy nie, ale na pewno to będzie coś fajnego :D
głosowanie trwa powiedzmy do końca lipca.
Wraz z wynikami głosowania wprowadzam nową szatę graficzną (nie zapomniałem hapol!)


9 komentarzy:

 1. Zwierzoludzie!
  Jeśli uda ci się uzyskać ładny efekt końcowy z tych paskudnych modeli to będziesz PRO :)
  PS. Jak coś to z chęcią odkurzę swoją bandę do Warheima.

  OdpowiedzUsuń
 2. Głosuję za Adeptus Mechanicus! Nie są to duże projekty, więc spokojnie dasz radę do końca roku zdążyć ze wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bierz zwierzaków, dobre modele pod possessedów czy berków :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ding Ding Ding, wygrałeś gifta :) skontaktuj się po dane teleadresowe do wysłania rafandynki :P

   Usuń
 5. Ej no... miał być koniec lipca a tu koniec września tuż tuż a dobrego posta jak nie było tak nie ma. Jakże to tak?

  OdpowiedzUsuń