poniedziałek, 2 grudnia 2013

Downloadable content by GW - czyli kolejne korporacyjne złodziejstwo :P

Cześć
niestety dzisiaj was nie zachwycę ani nie zaszokuję, materiał wideło przełożony na czwartkowo/piątkową zmianę czasu

Dziś wspomnę o kilku pobieralnych rozszerzeniach i dodateczkach do codexów 40k.
O samym fakcie tego skurwesyństwa jakie czyni GW nawet nie wspomnę ( biedny anarcho-socjalita mode on ), bo jeżeli za każdym razem kiedy narzekamy na GW Imperator nakarmił jedno głodne dziecko to w Afryce problemem była by nadwaga wśród nastolatków. i aids.
Czyli z narzekań na GW mogli byśmy wybudować wierzę Babel z samego Wąchocka Prosto do Notthingham. Tak czy siak nie jest to jakieś szczególnie fajne, ale dobrze że w ogóle jest, niech się tam kręci, lepiej żeby było niż żeby nie było i system zwijał manatki ( całe szczęście młotkom do tego Baaardzo daleko :) ) ale no trudno, trzeba z tym żyć.

Warhammer 40, Escalation czyli podobno zasady jak zmieścić jednostki typu Supa` heavy i gargantuan w bitwach na skalę "normalnego" łorchamca.
Dla mnie trochę naciągane bo już pomijając odmienne zasady ( bo te akurat można przepisać w tym dodatku ) czy nawet mnogość tych jednostek ( ale znając GW nie przepiszą ich zasad tylko zrobią index, na zasadzie chcesz mieć zasady do X kup książkę Y a zasady do Z sa w książce W :P ) tylko zupełną rozbieżność punktową, no kurde taki konkretny super heavy potrafi kosztować i 700 punktów tylke samo i gargantuan, dodajcie do tego reszte armii, a coś tam jeszcze powinno być to nagle się robi ponad 2 kafle.
W sumie już zasady do tego były napisane w dodatku spearhead ( pamiętacie te czasy kiedy taki dodatki GW dawało "za darmo" - piekne czasy V edycji gdzie każdy grał SM :p ) było to rozwiązane w jedyn zdaniu, super heavy wychodzi z rezerw i jak wjeżdża dostaje autoglana ( bo niby widzimy go z daleka i możemy już wcześniej do niego walnąć ) czy może autohita z S9.. nie pamiętam.
Ale nie trzeba było zrobić osobny dodatek do tego, chociaż może być zabawny.
Ostatnio nawet oglądałem grę tak przez ramię gdzie w casualowej grze był Valdor tank hunter, super heavy jak w mordę strzelił, nie zrobił nic umarł jak szmata, to samo zdarzało się stompą, więc nie taki SH straszny jak go malują

Kolejny z dodatków to Stronghold Assault który wg przecieków o dziwo nie oferuje ŻADNEJ nowej fortyfikacji ( tyle kurwa przehrać ) a zmodyfikowane i alternatywne zasady do obecnych ( WTF ? ) podpasowujące je pod daną stronę konfliktu, że nie wiem chaosowy aegis wywołuje fear a zamiast icarus lascannon tały mają rail guna, dla mnie to zbędna ciekawostka, bo każdy gracz z odrabiną pomyślunku i mózgu mógł coś takiego samego wymyślić i dobrze się bawić, w sumie nawet nie musiał za bardzo wymyślać bo sporo takich przykładów w rulebooku jest podana.
No ale teraz będzie bardziej oficjalnie.
Jakby było jakieś nowe umocnienia to spox a tak to lipsztyk na maxa, pewnie zrobię 4 strony jak malować aegisa, landing pada i bastion, ujęcia w 360` i przykłady gier z użyciem tych umocnień, czyli kilka stron z WD za które płacisz dodatkowo

3ci i ostatni DLCk (w ogóle ja pierdole nigdy nie używałem tego w grach komputerowych a już w życiu nie pomyślałem że sięgnie mnie to w bitewniakach) daje nam nowe zasady do Be`lakora w wfb i pierwszy raz ma możliwość pojawienia się w 40k.
Według ploteczek Pan kosztuje 350 pkt, czyli sporo, ale z 2 strony wypchanie zwykłego DPka na maxa daje mu podobną jak nie większą cenę ( z czarną macą 375 bodaj )
A Be`lakor za tą cenę ma staty demona ale z liderką 10 ( at last kurwa !! takie morale jaki książę immaterium powinien mieć ! )nie ma marka żadnego z Bogów ( w sumie to chyba plus :P bo z warp storm nic mu nie jebnie :P ) skrzydła w cenie. Nie ma sejwa ale za to ma inva 4++ ( co w sumie jest nice :) ) do tego ma shrouded ale nie ma SaP i może gonić ( how about that Nurgle ? ) dla mnie zajeboza, taki lepsiejszy demon Nurgla ! jest psykerem 3 poziomu i zna CAŁĄ telepatie.
Pamiętacie jak mówiłem że telepatia jest średnia, w sumie jest ale nie jeżeli ma się master level 3 i zna ją kurde całą ! niewidzialność ? władca marionetek ? halucynacje ? who want some ? do tego ma takiego warlord traita że jak przeciwnik nie zda testu psioniki Be`lakor generuje sobie +d3 wapr charge ( czyli sporo szansa że zacznie ture z 6 punktami :D )
no i jako wisienka na torcie ma miecz +1 do siły, master-crafted, armourbane , fleshbane, czyli zalety macki ale niestety bez +k6 ataków.
Jak dla mnie Koleżka zdecydowanie wart rozważenia, nawet pomimo naprawdę sporego kopsztu punktowego. Ciekawa alternatywa dla DPka z macką, albo zamiast w HS u demonów wystawiać takie se demony mogę wziąć go w formie sojuszu CSM.
A właśnie Be`lakora można wziąć jako HQ u demonów jak i u CSM.
PS. ciekawostka, Be`lakor mocno nawiązuję do tradycji Malala :) więc to kolejny kuksaniec dla wojennomłotkowych starociot.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza