niedziela, 25 września 2016

Genocute :3
Cześć
nie mogłem się powstrzymać i dzisiaj wieczorową porą napiszę słów kilka o nowym GENOCOOL`cie czyli nowej "mini" armii do warhammera 40k.Wprawdzie jej zaczątki pojawił się wraz z planszówką deathwatch więc jakby część modeli była a i plotki o wydaniu dla nich dexu pojawiały się od dawna. Wcześniej można było zagrać samymi tylko modelami z planszówki jako formacja (która najśmieszniejsze nie miała sojuszu z tyranidami lol) nie była zła ale tyłka nie urywała. Tak samo deathwatch był na początku tylko formacją SM a teraz dostali swój codex no i to samo stało się z genokultem. dostali swój codex i modele..
no ale co to za modele...
Panie !
 neofici kultu genokradów
Sam sex ! moje oczy doszły.
Ten niesamowity filing retro SF (takie klasyczne do bólu SF z lat 80) a i sama nostaliga i wariacja na temat starych wzorów kultu. Mocno to czuć, to dla mnie tak samo dobry jak nie lepszy reboot jak mroczni eldarzy. Swego czasu była to armia zapomniana przez swoich Bogów, niegrywalna, ze starymi paskudnymi modelami z początku lat 90` a zrobili pod koniec V edycji taki ładny reboot zachowując stylistykę i klimat starych modeli ale projektując je już nowocześnie żeby szły z duchem czasu. Tutaj jest dokładnie tak samo.
Dlatego mogę powiedzieć że KULT GENOKRADÓW jest chyba najładniejszymi modelami (nie w power armourach) wydanymi w tym roku, a może i w ciągu 2 lat. Ten klimat, ten detal, te wykrzywione zmutowane mordy, te ikony tyranidzkie, te stroje, widać że wszystko to bunt na górniczej planecie. A do tego te gumowe ochraniacze przywodzące na myśl stare modele genokradów.
MIUT !


 Hybrydy Akolici Kultu Genokradów
Tutaj również świetny klimat, zwłaszcza wielka piła/glebogryzarka i pęki dynamitu, mocno górnicze narzędzia :P
Metamorfozy Kultu Genokradów
Domyślam się że pewnie multipart z poprzedniego boxu, widać fajne mutacje i opcje na hand flamer i uwaga uwaga WEB PISTOL !! (tum,tum, tum tuuum) ciekawe w jakiej formie wróci i co będzie robił ten relikt przeszłości, ale nie mogę doczekać się jego powrotu, chociaż web pistol to to już taka archeologia że to jeszcze nie były moje czasy ;)A tutaj macie super sexowne samochody genokultu, wprawdzie nie ma limuzyn na które wszyscy czekali (coven limo) bo było to mega klimatyczne w tej "armii", właśnie to że nie byli regularnym wojskiem tylko zbieraniną bandytów, tajemnym kultem bez wsparcia skądkolwiek. Dlatego używali samochodów cywilnych i to miało swój urok (chociaż i zasady pojazdów były inne) no niestety limuzyn nie ma ale też jest zajebiście, goliaty prezentują się bardzo fajnie (chociaż wersja z glebogryzarką do mnie średnio przemawia, taka już przekombinowana, za to bazowy ? SUPER! nawet malowanie świetne)
Wg plotek ma kosztować 75plt AV 12/10/10 i coś jak orkowa cienżaruffka na 4+ olewa stuna/shake`a
bronie ma jakieś fikuśne, poza heavy stubberem (ciężkim... gwintownikiem?) wszystko jest nowe.

Na drugim zdjęciu widzicie zestaw do konwersji Cadian na bardziej regularną formę wojsk genokultu. wystarczy durna wymiana główek, inne malowanie i już się prezentują tak że nie pogadasz, nic im nie zostało z lojalnych wojski Imperium :P w zasadzie te główki w maskach są na tyle fajne że może i sprawie takie swoim renegatom chaosu.

tutaj znowu macie zbliżenie pudełka, tyle dobroci, tyle bitsów !!!


 


Oczywiście dostają też swoje data cards do rozgrywania misji opartych na trybie malestrom (znaczniki)
i swoją własną dyscyplinę psioniczną (broomind) co nawet nie dziwi.
Jedyną rzeczą która zastanawia społeczność, to jaki będą mieli poziom sojuszy ( głównie z Tyranidami) jak na moje powinni mieć Battle Brothers, ale może okazać się że kupa. A armia prawdopodobnie będzie za słaba żeby grać samemu (tak jak większość mini dexów) Co do ogólnego klimatu armii i zasad specjalnych ma być oparta na zasadzkach i infiltracji :> nowa mechanika w grze czyli zasadzka, wystawisz model gdzie chcesz na planszy i od razu szarżujesz. Sounds fun, ale boje się że wszystko rozbije się o dokładny wording, staty i resztę rzeczy. Ale koncept zacny.

Jeśli tylko ta armia okaże się mieć super wygar, albo przynajmniej nic być totalnym gównem jeśli chodzi o zasady to ROZWAŻAM (na razie bardzo luźno ) pozbycie się np. Chaos Space Marines, którzy też mają fajne modele i klimat, tylko z zasadami u nich tka na bakier :P i nabycie armii genokultu, boje się tylko że genokult będzie prowadził do armii matki czyli Tyranidów, a jak wiadomo póki co Tyranidzi to ślepa uliczka (która nazywa się 2 x Hive Tyrant + po taniości miny zarodnikowe jako zapchaj dziura :P )
tak czy siak zobaczymy jak to będzie.

no i jakby ktoś zapomniał
HIVE INFESTATION  z sobowtórem Billego Corgana :P

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza