czwartek, 15 września 2016

NIENAWIŚĆ ZDRAJCY


Czesć


Dzisiaj zajmiemy się nowym dodatkiem do gry bitewnej warhammer 40k.

Nosi on nazwę Traitors Hate i jest pierwszą częścią cyklu opisującego XIII Czarną Krucjatę. (faibadona bezrączek :P) Następna już została zapowiedziana, w zasadzie to chyba już zostały wysłane pre ordery do ANGELS BLADE ( XIII Crusade, taką ikonkę serię książek o krucjacie mają z boczku )

Traitors hate jak się można domyślić traktuje o zdrajcach więc o chaos space marines.

GW próbuje ( w zasadzie GW nie próbuje gw albo ma wyjebane albo po prostu robi) jakoś podratować absokurwalutnie najsłabszy codex  ze wszystkich czyli własnie zasady chaos space marines. Teoretycznie dostali 2 dodatki ( black legion i crimson slaughter) teoretycznie te dodatki dostały UPDATE pod 7mą edycję (są tam formacje, których wcześniej nie było) ale poza Cyclopia Cabal (formacją czarnoksiężników) nic się nie zmieniło i codex power levelem nie wstaje z kolan (interpretujcie to jak chcecie zboczuchy). Teraz wszystko to miało się zmienić.

Przyznam że na początku miałem liche nadzieje, myśląc że odstawią takie samo gówno jak z uaktualnieniem poprzednich dodatków i ot tyle będzie zabawy. Ale że Toster jako niepoprawny mażyciel chaosu (który troszkę zalicza się do chaosowej braci marudnej, a jak już coś dostają to nawet jak ktoś im szcza do ryja to cieszą się że to pyszny deszczyk i że przecież mogło być gorzej :P )  trochę mnie na to wszystko nakręcił, pokazując że przecież można formacjami nadrobić chujowe zasady, ot dać berserkerom w formacji szarżę z rhinosów, od termosom dać np. Przerzuty sejwów, posystom nie wiem.. posystów chyba nie da się uratować.  No ale coś można było...


No a potem wyszły przecieki formacji, czy teraz już cała książka i formacje.
Aha przy okazji dostaliśmy nowy model Kharna Zdrajcy. Ot klasyczny Khorne`owy glutek, nothing to see here, move along. Od pasa w górę jest fajny, może poza topornymi łańcuchami niczym w modelach z lat 90` ale ta dziwna morda, bo to nawet nie jest czaszka, ta dziwna krzywa morda na pasie I poza w stylu “tańcz jakby nikt nie patrzył” jakoś nie pozwala mi się zakochać w tym modelu. 


A wspomiana formacja berserkerów ?
Oczywiście jest i co dostała ? ano tyle:czyli dalej nie szarżują z rajnosów. Ok, niby spoko, niby fajny bonus ale powiedzcie mi moi drodzy JAK CHCECIE DOSTARCZYĆ berserkerów do walki wręcz ? rajnosami ? żeby po wyjściu w tej turze nie mogli szarzować ? w land raiderach ? żeby zapłacić 1000 pkt za same transportery ? czy biec przed siebie, żeby nie dobiegli. Kurwa to wszystko rozbija się o to ! Dla mnie formacja bezużyteczna właśnie z tej prostej przyczyny, nie wiem jakby mieli 12” ruchu, szarżę po wyjściu z rajnosa, no kurwa nawet DS. Cokolwiek, a tak ? gunwo.

W ogóle te wszystkie formację to jest coś takiego że dex chaosu to maluch, albo nawet nie, maluch jest cool i retro, to jest stary polonez, albo lanos który się psuje i co miesiąc musisz kupować nowego.
Inne dexy mają ferrari, Mercedesy, albo Hummery, ty masz starego poldka którego co miesiąc kupujesz, i nagle ktoś ci mówi że hej, jak kupisz od razu dwa to trzeciego dostajesz gratis i jeszcze zatankujemy do pełna. Spoko, opłaca się bo i tak i tak musisz kupować te polonezy więc zaoszczędzisz, ale jak się spotkasz na szosie z ferrari to bez kurwa znaczenia że dali ci zawieszkę o zapachu piniądza i zatankowali do pełna bo inne samochody-dexy leją na ciebie z góry !

Tak jest i w tym przypadku, ogólnie formacje są bardzo fajnie i jakby dostali je np. Waniliowi były by OP ale tak, to są fajne formacje do chujowego dexu, który ciągle bazuje na chujowych i przestarzałych jednostkach/zasadach, okej, jest lepiej, naprawdę. ALE DALEJ ssie, może już nie krztusi się kutasem po same jaja i tylko delikatnie oblizuję główkę ale dalej jest na kolanach !


Trinity of Blood

Formacja 3 x lord of skulls, super, na pewno ktoś tym w ogóle zagra.
Favoured of Chaos

Od 3 do 5 jednostek possessed i Daemon Prince posysci dostają w CC wszystkie trzy mutacje na raz, bez rzutu, ale znowu, tylko w walce wręcz, więc dalej są w chuj drogimi modelami z sejwem 3+ które spadają od salwy z bolterów a świniak jak świniak, nic tu nie zyskuje.Raptor Talon

Chaos lord
I od 3 do 5 jednostek raptorów albo warp talonówFormacja zysuje szarżę po Dsie i jednoski zaszarżowane przez raptory mają -2 do liderki. Okej potencjalnie ogień  z dupy ale patrząc marinsocentrycznie kogo chcesz szarżować tymi warp talonami ? raptorami ? gołego taktyka ? spoko właśnie zabiłeś 70 pk. Oddziałem za ponad 200 pk. I stoisz na środku i zaraz zgarniesz buły.  Wjebiesz się chapter mastera / honor guardów ? wyśmieją cię swoim sejwem na 2+ a potem poskłądają. Nawet z centkami możesz mieć problem bo też mają sejwa 2+

Ustaliliśmy wspólnie z Tosterem że takie oddziały talonów ( w chuj przeszacowanych i mało użytecznych modeli) dobrze by się może sprawdzały do szarżowania na eldarskie bajki czy necronów.
No ale zauważcie jakie to wyspecjalizowane i z bardzo wąskim zastosowaniem wojsko za W CHUJ punktów. :/ niby spoko, ale szkoda że na dexie CSM :P
FIST OF THE GODS

Warpsmith (spaczokowal ? )
I od 3 do 5ciu predatorów, landków, albo windyków
Pojazdy dostają inva na 6 a warpsmith ma +1 do naprawiania ich.
Strasznie bezużyteczne gówno.
Idziemy dalej 

CULT OF DESTRUCTION

1 – 3 x Warpsmith
I od 3 do 5 unitów obliteratorów albo mutilatorów <lol>


każdy warpsmith może mianowac jeden unit oblitów/mutków żeby strzelił/uderzył dwa razy. Ok, potencjalnie spoko, ale musi być w 8” więc juz trochę gożej. No i znowu, oblity niby spoko, swego czasu szał na kortach! Ale patrząc marinsocentrycznie oni mają Centurion devastator squad który spełnia podobą funkcję i nawet statystyki ma zbliżone ale cytując samego siebie:
po co mi formacja oblechów jak Centki robią to lepiej:
-mają ATSKNF, S:5, drop poda, są tańsi o 20 punktów, maja gravy XDi jeszcze mogą mieć Hit and Run, albo inne cuda.
wprawdzie nie mają inva na 5+ i nie mogą zmieniać broni ale po co zmieniać bronie jak masz grav cannony kurwa XD no i jeszcze z tych huraganów moga przyfasolić. a jak bardzo chcę obronę to biorę ich jako iron handsy i mam FnP 6+
 :D niewiele to mniej skuteczne od inva 5+ozdoby
i to jest smutna prawda o potencjalnie świetnej formacji.

HELLDRAKE TERROR PACK

2 – 4 piekłokaczoryMinusy do morali I jak bijemy w spinowany lub uciekający oddział dostaje d6 hitów zamiast jednego. Drobny bonus moim zdaniem ale akurat helldrake`i sa dość dobre i jakoś bronią się jako jedne z nielicznych z tego dexu. Ale raczej nie będzie brana ta formacja.

 


HELLFORGE WARPACK

 
1 warpsmith
Od 3 do 5
Maluerfiendów/forgefiendów. Hellbruteów czy defilerówI to jest całkiem całkiem formacja moim zdaniem.
Jeden pojazd z formacji dostaje inva 4+  i wszystkie inne mogą odpalać demonforge co turę (co jest trochę ryzykowne) ale nagle można coś tam podziałać, fajnie obchodzi się brak inva u hellbrutów czy kiepskiego Bsa u forgefienda. No potencjalnie najciekawsza formacja z tych wszystkich.
No ale znowu „simpsons already did it” czyli znowu waniliowi mają to lepiej, w zasadzie nawet nie tylko oni dalej są lepsi.

TERMINATOR ANNIHILATION FORCE

Lord albo czarnoksiężnik
Od 3 do 5 oddziałów terminatorówszefu dostaję termoskę za frytę (wow, się szastneli zdrajcy )
a termosy po Dsie (i tylko po Dsie jak pierwszy raz wchodza do gry) strzelajądwa razy. No niby spoko ale bonusowy strzał jest tylko w jedną wyznaczoną na początku gry jednostkę i dopierojak ją zniszczą mogą wybrać inną.
No niby okej ale umówmy się termosy w CSM wystawia się jako termicide (terminator + suicide) z combi-meltami z których jak przypominam możesz strzelić raz na grę ( bo nie mają więcej amunicji) i co odpalisz melty i z czego strzelisz drugi raz ? kurwa z bolterów ? nie rozśmieszajcie mnie..

THE LOST AND THE DAMNED

Dark Apostle
Od 4 do 9 unitów kultystówApostoł daje zealonta w 6” a nie tylko oddziałowi (bezużyteczne)

A kultyści po śmierci wracają do ongoing reserves  (zasada „a tide of traitors) i dostają outflank.

Potencjalnie spoko, tylko znowu na dexie CSM co chcesz tym zrobić. Apostoł jest pierdolonym pinaklem spierdolenia ! (nie może brać jakiej kowliek borni do walki poza tym zjebanym crosiusem ze śmiesznym AP4) a kultyści ? okej, bierze się ich w dexie CSM jako tani podatek, ale tak z własnej woli ?

No kurwa i znowu kłania sie sam codex, jakby mogli mieć plazmy, melty, granatniki, kurwa bronie kwasowe, cokolwiek to już nagle by się opłacało ten outflank. Albo jakby chociaż mogli zaszarzować po tym outflanku. A tak ? dostajesz wpierdol na kill pointy. Aha no i apostoł nie wraca do gry :P

Gwardia miała to w Ved podręczbiku wraz z komandirem Chenkovem a renegaci i chyba Korpusy Śmierci mają to dalej i chuj i tak nikt tym nie gra.

Śmieci.No i na koniec chaosowy pseudodecurionjest całkiem fajny bo w przeciwieństwie do marińskiego czy demonicznego daje większą swobodę (cholibcia! Jak na formację to w ogóle daję zajebista swobodę! Nie musisz brac obowiąkzowych posystów :P ) więc koniec końców i tak to sa jednostki które grając CSMami na CADzie i tak i tak bierzesz więc tka wystawiasz się w ramach formacji i masz Obj. Secured na wszystkim co jest fajne i co jest dokładnie tym samym co waniliowi dostają za demi company. I dodatkowo jak czempion rzuca na dar chaosu to rzuca dwa razy. Dla mnie fajna ciekawostka ale absolutnie nic wyjebanego w kosmos. Tak ludzie to kombują z mrocznym apostołem (ale jaki sens jego brania!) żeby rzucać 4 razy na dary :P ale to głupie jak ładowanie telefonu w mikrofalówce :P

jak weźmiesz formację formacji ( no .. wiecie o co chodzi) czyli core + auxiliary (czyli np. Chaos spawny  czy termosy) to dostajesz na wszystkim co może VotLW za darmo (co jest spoko!) i na początku jeden twój czempion rzuca na dar chaosu, po prostu, jak jest w ramach bazowej formajci rzuca dwa razy. No niby okej, ale znowu do darmowych transporterów u waniliowych czy darmowych upgradeów u wilków i mechanicum czy nawet do dojebanych protokołów reanimacyjnych u nekronów z formajci to sięnie umywa ale jest fajnie. No wszystko rozbija sięo chujowość bazowego dexu, formacje są fajne, ale bazowy dex ssie !CSM dostali też szwadrony predatorów i windyków. I o ile na waniliowych nie zrobiło to wrażenia, ot dla beki czasem ktoś zagra windykami, to pewnie CSMi zaczną się tym masturbować.


No i dostali TRAITOR ASTERTES PSYCHIC POWERS które uwaga wuaga brawo za oryginalność GW jest absolutnie dokładnie tym samym co ASTARTES PSYCHIC POWERS tylko nazywa się złowieszczo, zamiast geomancji jest geomortis tak, zamiast technomancy jest heretech i tak dalej. No super, GW zrobiło coś tak LAME że dawno nic nie było tak lamerskiego.

No i znowu, niby spoko, ale waniliowi jakoś się nie podniecili zbytnio tymi mocami, bo i te najbardziej op`ne zbanowali szybko ( geomancja, i przesuwanie terenu, nie ma nic lepszego niż wejść imperial knightem do lasu, potem polecieć lasem pod przeciwnika a potem z tego laso od razu kurwa zaszarżować !! in ya fejs !!) 


CSMi robią już jakieś srogie (o ile u CSM może być coś srogiego poza kosztem punktowym i czaszkami na modelach) komba z soulswitch (podmiana modelu) które faktycznie u waniliowych średnio się sprawdzało a u CSM może łądnie zadziałać ale znowu opiera się to na tym że czar trzeba wylosowac, rzucić, przeciwnik ma tego nie zbić, potem musisz być w zasięgach a potem jeszcze nie mozesz spalić szarzy. Dla mnie za dużo „what if?” a nie przepadam za takimi kombami które jak wyjdą to właśnie zaorałeś przeciwnika jak korwin lewactwo, ale jak nie pyknie to równie dobrze możesz pakowac figurki bo już nic tu po tobie. No nie wiem, to wszystko jakoś zupełnie mnie nie rusza.
Ale za to podniecam się jak ksiądz nowym ministrantem na nadchodzące uaktualnienie do Krwawych Aniołów : ) tam chyba będzie lepiej i już nie mogę się doczekać kiedy zagram „bladymi” bez wstydu mierząc się z najlepszymi :D
edit: nakładka na dex bladziów wyszła, jest mizerna :(
To tyle na dzisiaj na dobranoc macie fajną fotkę LOTUSA którą podpatrzyłem ktoś sobie rzeźbi ( w sensie tuninguje i dłubie przy nim) trochę trumna z tyłu i samochód sięga mi go pępka. Ale ma to swój urok :D

1 komentarz:

  1. Uśmiałem się!
    Trochę za wulgarnie, jak na szersze grono, ale do szajsu CSMów pasuje... W sumie mam podobne odczucia co do Twoich, buduję aktualnie rozpę na turniej - 1500pkt i w sumie zacząłem od biedodecuriona jako core... nie mam pomysłu co dalej :P pomysł to boostowanie jaggerlorda z Chaos Boon Table... ale na tym się kończy...

    OdpowiedzUsuń