środa, 21 grudnia 2016

lawina od GW

Cześć.
Jak zauważyliście GW zasypuje nas kolejnymi i kolejnymi "nowościami" zalewając wręcz nowymi modelami, kampaniami, zasadami itp. jednak większość z nich wyjdzie tak jak genokult* (czyt. ZA PÓŹNO) Tak jak w wypadku deathwatch, w Vedycji byłby permanentny kościej, w VI edycji penis byłby może trochę aldente, a w VII edycji nawet mi nie bryknął, no nie daje jebania za tych deathwatchowców, teraz to już po ptakach, rozmienili się na ad. mech, legion of the damned, militarum tempestus i miliony innych małych armii, dodatki, kampanie i CADy, a tego jest za dużo żeby ludzie zdążyli się tym znudzić i pójśc do Defłoczu.
Tak czy siak do meritum

Wyszedł bym najchętniej z pudełka GW..
..ale zabrałbym ze sobą Space Marines.

A oto nowe modele i zapowiedziana kampania.

nowy model Żyjącej Świętej.
Celestyna o dziwo z całej trójki podoba mi się najbardziej, bardzo klasyczna i schludna, róże i gołąbki mocno w klimacie Adepta Sororitas. Szkoda że będzie na takim durnym pergaminowym pałąku, okej niby lepiej to wygląda niż stanie na palach na małych krzaczkach (patrz. stare modele serafinek) ale pewnie to się będzie łamać, przewracać jak szlak i w transporcie zajmować tyle miejsca co 4 inne modele :P  dobrze chociaż że plastik, w żywicy to była by masakra.
No i zauważyliście podobieństwa pancerzy do tych latających sigmarines z Age of Sigmar, te same skrzydła !! pewnie mieli gotowy obiekt w CADzie to co będą się pierdolić i tylko składają te modele jak z klocków :/
myślę że pixar/disney tak samo robią bajki, mają gotowy folder ze stockowymi obiektami 3d - zwierzątka/zabawki/stworki/ludziki i podkategorie i stwierdzają, o, nie było jeszcze w tym roku bajki o dżdżownicach albo wróblach, no to robimy, od razu trzy części wydajemy co rok nową. dobierają gotowe tełka i przykładowe animacje z tego samego stock folderu (01.happy 02.happy 01angry 01shocked 07laughting gotowe)  no ale to taka dygresja.
Tak czy siak Celestyna fajna :)
Techpriest Belisarius
Dla mnie trochę przerost formy nad treścią, nabdździane tych odnóży i mikromacek i cyberszczypczyków że nie widac w ogóle samej bryły modelu.
No i znowu kolejna wariacja na temat tego samego bazowego Techpriesta z Ad.Mechu.
ja rozumiem że obaj to kapłani tej samej religii i to jasne że wyglądają podobnie (szaty duchowieństwa Marsa itp) no ale ten ma TAKI SAM topór i trzyma go w taki sam sposób taką samą łapką i niektóre kable i szczypczyki wystają w takim samym miejscu i w taki sam sposób. Nie wiem, mnie to od jakiegoś czasu zaczęło drażnić. (chyba od czasu projektowania figsów w 100% komputerowo kiedy oszczędzając czas/manpower nie będziesz od zera robił za każdym razem tych samych elementów) no ale z drugiej strony to nie są kinder niespodzianki tylko ludziaki za miliony moent więc liczyłbym że każdy będzie wyjątkowy, zrobiony z najwyższą dbałością (hasztag failcast) i niepowtarzalnie (oczywiście nie mówię o niepowtarzalności w wypadku jakichś starterowych clam packów czy multipartów)
No ale może niefortunne zdjęcie, płaskie malowanie (jak to u GW) i jak zmacam go sobie albo chociaz zobaczę w 3d/ w porządnym malowaniu to zmienię zdanie.
No ale i tak ma u mnie plus za samo bycie z frakcji Adeptus Mechanicus, jak można ich nie lofciać :)
no i na samym dole Inquisitor Grefax.
bardzo mi się nie podoba ten model.
Toporny, klocowaty, bez delikatności, dbałości o detale i gracji tych inkwizycyjnych modeli sprzed lat (ale umówmy się stare metale GW były jednymi z najklimatyczniejszych i najlepszych modeli ever, więc ciężko by było przeskoczyć tą poprzeczkę)
morda z FASem i jesze ta świeczka na kapeluszu. dramat.
Mooooże z lepszym malowaniem, ale póki co słabo bardzo.


no i książka sama w sobie czyli cytując "abbadon po 13 odbiciach się od Cadii otrzymuje tytuł Fail of Cadia" 
Ale oczywiście oficjalny fluff krucjat jest inny bo te 12 czarnych krucjat MIAŁO się nie udać (taki był plan sesesesese) a 13 jest w trakcie i właśnie rozkurwia Cadię (FALL OF CADIA)
kampanie w której na pewno będą zasady do tych trzech nowych modeli dodanych, skupi się na siłach imperium i chaos space marines (who ho, CSMi dawno nie dostali takiej atencji od GW :P)
no ale to kolejna pewnie bezwartościowa kampania więc cytując za spajdim:


no i od siebie prywatnie o filmie:

Film Szczęście świata na którego byłem pokazie przedpremierowym dla ekipy, liczyłem że coś z tego będzie. Jasne że nie spodziewałem się kina akcji, może lekkiego i nastrojowego kina w romantycznym sosie ale na Oko Ozyrysa to było tak słabe że aż po filmie mnie dupa piekła !!
jasne zasłużenie dostał nagrodę za muzykę, za scenografię może mniej (prędzej za genialne ujęcia, no Koszałka zrobił robotę) ale poza tym ? Tego filmu nie da się oglądać.
Nie ma żadnej fabuły, nieby na samym początku filmu jeszcze w napisach dostajemy jakiś wątek, poszukiwania tajemniczego autora bestselerowej książki, który podobno mieszka gdzieś na śląsku no i pewien dziennikarz wyruszył na jego poszukiwania, ale bardzo szybko wątek umiera bo dziennikarz ma wyjebane a cały ten tajemniczy autor przestaje mieć JAKIEKOLWIEK ZNACZENIE, potem pojawia się wątek kwiatów opuncji które niby wyjątkowo mają zakwitnąc, ale też bardzo szybko się okazuje że to również jest bez znaczenia i nikogo nie obchodzi, wątek fantasy czyli gotowania słoika palcami i żydowska glosolalia to już w ogóle, mózg paruje.
Nawet jeśli gdzieś tam wyłuszczy się to o czym jest film (w ostatnich 5 może 10 minutach się to trochę zarysowuje) to jest to banalna bajeczka która za gorsz romantyzmu nie ma bo umówmy się traktuje o ŻYDOWSKIEJ KURWIE ! (nie, to nie jest hate speech tylko stwierdzenie faktu) więc tak jakoś rozbija się to o fjordy zdrowego rozsądku i dobrego smaku.
Sama aktorka grająca główną postac średnio też do niej pasuje, okej w filmie jest ruda więc jakby plus +10 za sam fakt, ale no mz nie pasuje do tej roli :/ i jeszcze te efekty specjalne (nie, no nie ma wybuchów, chodzi o komputerowe przysłonięcie współczesnych elementów na ulicy) wyglądają tak badziewnie jakby to była wstawka w serialu dokumentalnym sprzed 10 lat.
Mógłbym jeszcze wylewać wiadra żółci na ten film ale już nie mam siły. Całą noc prawię nie spałem ze złości po premierze, takie hovno zrobić...
0/10 Grobo odradza.

Teraz jeszcze dywizjon 303 ale nie mam co do niego nadziej :(

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza