sobota, 20 lutego 2016

Deathwatch

Przywitam się dzisiaj cytatem sławnego polskiego patrioty w nawiązaniu do zdjęcia:

No i jak tam kuhwa polaki biedaki piehdolone ?
Testoviron 

A tak serio to siema wszystkim jak widzicie chodzący uchwyt na Kega / wódkę schnie w oparach dwu, trzy i siedmio składnikowego kleju. dopiero wstępne klejenia, potem będzie tona szpachli itip. Ale musimy szybko sabotować działania bo jak się zalepi korpusik to trudniej będzie do środka wstawić kanisterek na piwo i rurkę do siorbania (rurka koniecznie w znaczki adeptus mechanicus jak sławna pidżamka w bat-chaty) 
Ja od siebie skleiłem niosących plagę z FW (tych od jeźdźców świerzbu) ogólnie wyglądają  bardzo spoko na piechotę, chyba lepiej niż na ropuchach zarazy. Chociaż z jednym miałem problem z nogami i wygląda śmiesznie (czytaj chujowo) spodkładowałem kolejne fowy. Dzisiaj jak ruszyłem modele oczywiście urwałem wieżyczkę jednemu PZ IV (dostał w skład amunicji :P) i zgubiłem główki czołgistów :( a już je znalazłem i teraz znowu zgubiłem :( więc mój plan minimum nie został zrealizowany, ale jakoś ciężko mi się ciapało wczoraj :/

No ale tematem przewodnim dzisiaj będzie :
DEATHWATCH OVERKILL 
czyli zapowiedzi nowej planszóweczki od GW. Coś takiego jak space hulk, assassins, betrayal at Calth itp. Newbies (le you) będą to traktować jako jakąś grę planszową a wytrawni gracze jako pudło pełne ślicznych modeli i gratisowo jakieś korytarze do cityfight/zone mortalis (le me)
Marińsi jak marińsi. Bardzo fajni, poprawni ale bez zachwytu. Może dlatego że w tej materii ciężko mnie już zachwycić, ot tacy weterani tylko z ikonkami DW. (no ale właśnie tym są!)  Polecieli po schematach, Blood angel na jump packu, raven guard ze szponami, salamander z miotaczem ognia. Nie żeby mi to przeszkadzało, ot klasyka gatunku :)
Na czoło wybija się white scar na motorku, jest naprawdę fajny. Może dlatego że nie mieliśmy za dużo modeli white scarsów w przeciwieństwie do np. Dark Angels/Ultramarines (czyt. w ogóle nie mieliśmy) 
poza jednym starusieńkim zestawem do konwersji motocyklistów z trzema korpusikami metalowymi. 
Już nawet tego w mail order pewnie nie ma. Przeraża mnie tylko ta motorkowa podstawka.
Że tak zacytuję samego siebie:

ta podstawka to efekt zassania/wielkiego wybuchu.
WFB umarło, nie ma, zassało.
ale umarło tak mocno że wybuchając/spadając na dno pociągnęło systemy stojące obok czyli np. wh40k.
dlatego podstawki spod kawalerii do trupa WFB przeskoczyły do 40k na motorki Drwiący
taka jest moja teoria XD

Ale na pewno marines by się sprawdzili jako bardzo fajni dowódcy oddziałów :)
Za to genokult ? miód malina ! czysty piniondz !
skomentuje to tak:
Geniusz ! są naprawdę fajne, ewidentnie się im udały te modele. Wprawdzie ja oczywiście widzę takie zapożyczenia z kultystów chaosu ze starteru i trochę mnie to drażni ale jakoś wytrzymam. 
Nawet genki dali takie w retro stylistyce, takie poklepanie po plecach graczy którzy pamiętają poprzednie modele tyrków i genokult jak wychodził.
W ogóle widzę że GW spełnia marzenia, Adeptus Mechanicus, Genokult, Deathwatch. Super. 
Szkoda tylko że prośby o te armie są odkąd ja w to gram (8 lat ?) a Gw wydaje to dopiero teraz. 
Szkoda że tak długo musieliśmy czekać. ale lepiej to niż wcale.
Dla porównania w trupie WFB usuwają już drugą armię (tomb kings i teraz będzie bretonia) 
Alek jak to czytasz pozdrów swoje dwie ogromniaste martwe armie ode mnie :D


Teraz tylko czekać jak będzie wyglądać plansza/ pudełko itp. no i cena, ale tu mnie chyba GW już nie zaskoczy, jestem przygotowany na wszystko. 
Zaskoczyli mnie natomiast modelarsko bo byłem przekonany że zrobią tak jak w planszówce assassins że marines dostaną nowe modele a tyrki to będą po prostu obecne genki z pudełka ( tam tylko zabójcy mają 4 nowe modele a chaos to ludziki z zestawu, co za pojechanie po bandzie :/) a tutaj proszę, nie dość że nowe modele to jeszcze GENOKURWAKULT !!!
teraz tylko limuzyna, czerwony dywan i grubas na tronie. Pimpnatrix !!

2 komentarze:

 1. @Alek. Nie mam już żadnej armii umarlakow. Wszystko sprzedane. Ta gra już nie ma sensu, ani jej reanimowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. a bretka ?
  o proszę czyli jednak ktoś to czyta :P
  heheheh
  a szkoda bo chciałem pożyczyć kilka zdechlaków do grania :(
  mi się tam klimat WFb podoba ;)

  OdpowiedzUsuń